W zależności od odmiany rośliny z gatunku aglaonema mają mniej lub bardziej wzorzyste liście, dlatego potrafią bardzo różnić się między sobą. Niektóre jak np. „Silver Queen”, „Silver Bay” czy rzadko u nas spotykana „Super White” mają duże, zielone liście, niemal całkowicie pokryte białym wzorem, inne jak np. odmiana „First Diamond” wytwarzają zielone liście ozdobione ładnym, kremowobiałym deseniem, natomiast jeszcze inne jak np. „Red Cochin” i „Legacy” mają bardzo oryginalne, zielono-biało-różowe licie lub zielono-żółtawe liście z różową obwódką jak „Crete”.
Aglaonema to nadzwyczaj dekoracyjna roślina doniczkowa, co ma potwierdzenie w pochodzeniu jej nazwy, która jest połączeniem dwóch greckich słów „aglos” (cudowna) i „ema” (nić), co jest nawiązaniem do charakterystycznych wzorów na liściach, przypominających srebrzyste nitki na ciemnozielonym, aksamitnym materiale.
Rośliny te, z uwagi na swoje niekwestionowane walory wizualne, cieszą się popularnością w przestrzeniach biurowych. Co więcej, nie są wymagające i znakomicie oczyszczają powietrze.
Aglaomena to królowa dzięki dużym, ciemnozielonym liściom ze srebrnym rysunkiem.
Pochodzenie: Indonezja, Celebes i Filipiny
Wysokość: do 80 cm
Zwisające liście: przeciąg lub zbyt ubita gleba. Żółknięcie dolnych liści: zbyt obfite podlewanie lub chloroza (za wysokie pH gleby). Jeśli aglaonemę zaatakowały wełnowce, w ich zwalczeniu pomoże preparat Provado Plus AE, najlepiej oprysk wykonać 2-3 razy w odstępach co dwa tygodnie. Do ziemi należy włożyć pałeczki owadobójcze Tarcznik BR.